Pre pacientov

+421 2 4319 1912

Pre lekárov

Laboratórium genomickej medicíny

Počiatky Laboratória genomickej medicíny GHC GENETICS SK siahajú do roku 2005 kedy sa vtedajší pracovníci začali zaoberať analýzou DNA a vykonávaním testov založených na analýze ľudskej DNA. Momentálne sme jedno z mála zariadení na Slovensku, ktoré vykonáva komplexné genetické a genomické analýzy širokého spektra genetických ochorení a genetických predispozícií vo vlastnom akreditovanom laboratóriu. Okrem toho sa venujeme vykonávaniu paternitných testov, súdno-znaleckých DNA testov a genografických DNA testov pôvodu. Vzorky DNA nikam neposielame, všetky analýzy vykonávame v našom laboratóriu a sú u nás v úplnom bezpečí.

Pracovisko máme vybavené špičkovou technikou, využívame najmodernejšie technológie a disponujeme vysoko odborným zázemím s vlastnou ambulanciou lekárskej genetiky a vďaka tomu sme schopní poskytovať komplexné služby v najvyššej kvalite. Neustále sa vzdelávame, zúčastňujeme sa odborných konferencií a kongresov, zapájame sa do medzilaboratórnych kontrol kvality, sledujeme novinky v odbore, priebežne modernizujeme vybavenie nášho laboratória, rozširujeme portfólio ponúkaných služieb a v neposlednom rade počúvame potreby našich klientov.

Laboratórium genomickej medicíny GHC GENETICS SK je akreditované Slovenskou národnou akreditačnou službou (SNAS) ako zdravotnícke laboratórium podľa normy STN EN ISO 15189:2022 a je spôsobilé vykonávať laboratórnu diagnostiku v lekárskej genetike a medicínskej genomike. Medzi základné využívané metódy patrí RT-PCR, fragmentačná analýza, Sangerovo sekvenovanie, NGS a ďalšie.

Tím Laboratória genomickej medicíny tvoria špičkoví odborníci vo svojom odbore

RNDr. Michal Konečný, PhD.

Odborný riaditeľ, laboratórny diagnostik

Vyštudoval Katedru genetiky na Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave, je autorom článkov v slovenských aj zahraničných odborných žurnáloch, mnohých odborných a didaktických. V minulosti bol členom niekoľkých pracovných skupín MZ SR (pre zriedkavé ochorenia, pre diagnostiku KRAS/NRAS mutácií a pre diagnostiku syndrómu HBOC). V súčasnosti pôsobí druhé funkčné obdobie ako prezident odbornej genetickej spoločnosti (SSLG SLS). Pôsobí ako oponent a prednášajúci pre vysokoškolské pracoviská PriF a LF UK v Bratislave alebo FPV UCM v Trnave. V rámci svojej odbornosti sa zameriava najmä na humánnu genomiku a nové technológie postavené na báze masívneho paralelného sekvenovania.Keď nešéfuje v práci, tak sa vo voľných chvíľach venuje všetkým svojim deťom, prírode, dobrovoľníckej činnosti, alebo behá po poľných cestách.

Mgr. Marian Baldovič, PhD.

Laboratórny diagnostik, súdny znalec

Absolvent PriF UK odboru antropológia. Venuje sa analýzam mitochondriálnej a Y chromozómovej DNA v populáciách Slovenska a štúdiu genetických faktorov viacerých ochorení. Má dlhoročné skúsenosti s rôznymi metódami analýzy ľudskej DNA ako aj archaickej DNA z archeologického materiálu. Podieľa sa na vedecko-výskumnej a pedagogickej činnosti Katedry molekulárnej biológie PRIF UK. Pôsobí aj ako súdny znalec z odboru genetika, odvetvie analýza DNA. Obľúbené činnosti: kniha, gitara, bicykel, plávanie.

Mgr. Nikola Pavlíková

Vedúca administratívneho oddelenia

Študovala na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Následne pracovala na administratívnych pozíciách v inžinieringovo-projekčnej spoločnosti, neskôr pre dodávateľskú spoločnosť z oblasti energetiky. K nášmu genetickému tímu sa pridala v roku 2019 a má na starosti administratívny, ekonomický a personálny chod pracoviska. Energiu si dobíja v prírode a má rada kreatívnu tvorbu.

Mgr. Alexandra Piteľová, PhD.

Laboratórny diagnostik

Absolventka Katedry genetiky a Katedry biochémie Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. V rámci svojho doterajšieho pôsobenia pracovala na výskumných projektoch zameraných na objasnenie procesov súvisiacich s opravou DNA poškodení a ich vplyvu na génovú expresiu. K nášmu tímu sa pridala v roku 2024, kde sa momentálne venuje diagnostike raritných ochorení, BRCAscreen testovaniu a analýzam založeným na metodike masívneho paralelného sekvenovania. Vo voľnom čase experimentuje a optimalizuje procesy spojené s prípravou a pečením sladkých odmien.

Eva
Juríková

Laborant

Dlhé roky pracovala ako diplomovaný zdravotnícky laborant v oblasti klinickej a molekulárnej genetiky, cytogenetiky. Vyštudovala Strednú zdravotnú školu odbor zubný laborant, keďže mala chuť ďalej študovať úspešne ukončila Strednú zdravotnú školu, odbor zdravotnícky laborant a ukončila špecializáciu v odbore Laboratórne metódy v genetike. Okrem toho sa nám perfektne stará o poriadok v laboratóriu, ale najmä príjemnú atmosféru.

Mgr. Vladimír Eliaš

Laboratórny diagnostik

Absolvent Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského, študijného programu biochémia. K nášmu tímu sa pridal v auguste 2021 ako výpomoc pri diagnostike SARS-CoV-2. Aktuálne sa naplno venuje diagnostike DNA markerov spojených s parodontitídou, paropatogénnych baktérií, intolerancií a tiež pomáha na príjme materiálu. Voľný čas rád trávi v prírode na hubách, ale nepohrdne ani dobrým filmom či seriálom.

Mgr. Gabriela Krasňanská

Laboratórny diagnostik

Absolventka Katedry biológie Fakulty prírodných vied, Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Po ukončení štúdia vstúpila do nášho kolektívu a súčasne si svoje vzdelanie rozširuje o doktorandské štúdium v odbore molekulárna biológia. V laboratóriu sa zaoberá najmä metódami masívneho paralelného sekvenovania, ako je príprava DNA knižníc, spracovanie dát a následná interpretácia výsledkov. Popri laboratórnej činnosti sa venuje aj poriadku vo firme ako interný audítor. Vo voľných chvíľach, ktorých vzhľadom na prebiehajúce doktorandské štúdium nie je veľa, trávi rada čas v prírode pri behaní, prípadne na jóge.

Mgr. Tomáš Pavlík

Prevádzka a marketing

Vyštudoval Právnickú fakultu UK v Bratislave. V minulosti pracoval pre spoločnosti pôsobiace v oblastiach priemyslu, energetiky a marketingu. S našou spoločnosťou začal spolupracovať v období covidu kedy nám pomohol rozbehnúť testovanie a diagnostiku tohoto ochorenia. Momentálne má na starosti prevádzkové záležitosti laboratória, ambulancie a marketing spoločnosti. Taktiež sa venuje príprave a realizácií nových projektov v rámci spoločnosti. Voľné chvíle trávi najradšej s rodinou a priateľmi, cestuje a keď je čas tak si aj zašportuje.

Mgr. Adela Romaňáková

Administratívny pracovník

Absolventka Fakulty managementu UK v odbore manažment a ekonómia. Po ukončení štúdia sa v roku 2024 stala súčasťou nášho tímu a stará sa najmä o administratívny proces spojený s objednávkami od klientov pri všetkých typoch našich testov. Svoj voľný čas rada využije výletom do zahraničia, prechádzkami alebo turistikou v horách.

RNDr. Gabriela Bľandová

Laboratórny diagnostik

Absolvovala štúdium na Katedre molekulárnej biológie na Prírodovedeckej fakulte UK. V súčasnosti si svoje vzdelanie dopĺňa o doktorandské štúdium v odbore lekárska biológia a klinická genetika na Lekárskej fakulte UK. Popri štúdiu v laboratóriu vypomáha s paternitnými a genografickými testami, prípravami NGS knižníc, Sangerovým sekvenovaním a MLPA analýzou. Vo svojom voľnom čase si rada zacvičí jógu alebo zájde do fitka.

Mgr. Martina Belišová

Laborant

Absolventka Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského, študijného programu molekulárna biológia. K nášmu tímu sa pridala v roku 2024. Venuje sa detekcii DNA markerov spojených so vznikom parodontitídy, paternitným testom a testom iných príbuzností. Pomáha tiež s príjmom materiálu a izoláciou DNA. Rada trávi čas v prírode, na bicykli alebo v horách a cvičí jógu.

Mgr. Karin Ďurišová

Laborant

Absolventka Masarykovej Univerzity v Brne, študijného programu molekulárna biológia a genetika. Súčasťou nášho tímu sa stala v roku 2024 a venuje sa najmä príjmu materiálu, izolácii DNA a paternitným testom. Svoj voľný čas najradšej trávi cestovaním, prechádzkami v prírode či oddychom pri dobrej káve.

Novinky

Konferencia Izakovičov memoriál 2024

Konferencia Izakovičov memoriál 2024

V termíne 9.-11.10.2024 sa konala najväčšia slovenská každoročná konferencia zameraná na lekársku genetiku s názvom Izakovičov memoriál a my sme…

1600 1200 admin
Dentálny týždeň 2024

Dentálny týždeň 2024

Dnes sa skončilo odborné podujatie s názvom Dentálny týždeň, ktoré sa konalo vo Vysokých Tatrách. Organizátorom tohto odborno-vzdelávacieho podujatia je…

1599 899 admin

Najčastejšie
kladené
otázky

  • Napíšte nám na info@ghc.sk, alebo zavolajte na +421 2 4319 1912, prípadne vyplňte kontaktný formulár.

  • Môžete kontaktovať našich odborných pracovníkov na info@ghc.sk, alebo volajte na +421 2 4524 1268.

  • V prípade, ak je žiadateľom genetického samoplatcovského vyšetrenia:

    a) Lekár/ambulancia – úhradu testu urobí pacient priamo v ambulancii v deň odberu vzorky. Laboratórium po ukončení kalendárneho mesiaca vystaví ambulancii/lekárovi faktúru za všetky zrealizované testy v danom mesiaci.

    b) Pacient samoplatca – uhradí cenu požadovaného vyšetrenia vkladom, alebo prevodom na účet laboratória a ako variabilný symbol uvedie rodné číslo testovanej osoby.

    IBAN: SK11 1100 0000 0026 2170 1853

    VS: rodné číslo testovanej osoby

  • Neváhajte nás kontaktovať na info@ghc.sk, prípadne na tel. +421 2 4524 1268.

  • Našim klientom ponúkame možnosť zriadenia služby s názvom Weblims, prostredníctvom ktorej sa k výsledkom vašich pacientov dostaneme prakticky okamžite hneď ako sú vypustené z laboratória. Služba tiež umožňuje zadávať žiadanky elektronicky, takže ich nemusíte vypisovať ručne. Ak máte záujem, stačí nás kontaktovať na info@ghc.sk a celý postup vám vysvetlíme.

Začnite písať